ERZ-VGED621
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VGED621
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 382J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 7.5 kA
Maximum AC Volts 385 V
Maximum DC Volts 505 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VGED
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 682 V
Varistor Voltage (Min) 558 V
Varistor Voltage (Typ) 620 V
Capacitance @ Frequency 330 pF @ 1 kHz