ERZ-VGED681
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VGED681
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy 382J
Mounting Type Through Hole
Package / Case Disc 14mm
Product Status Active
Current - Surge 7.5 kA
Maximum AC Volts 420 V
Maximum DC Volts 560 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VGED
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 748 V
Varistor Voltage (Min) 612 V
Varistor Voltage (Typ) 680 V
Capacitance @ Frequency 320 pF @ 1 kHz