ERZ-VS34C821
Panasonic Electronic Components
Product No:
ERZ-VS34C821
Description:
VARISTOR 820V 40KA SQUARE 36MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy -
Series ZNR®
Package Bulk
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case Square 36mm, Formed Tabs
Product Status Active
Current - Surge 40 kA
Maximum AC Volts 510 V
Maximum DC Volts 670 V
Number of Circuits 1
Base Product Number ERZ-VS34
Operating Temperature -
Varistor Voltage (Max) 902 V
Varistor Voltage (Min) 738 V
Varistor Voltage (Typ) 820 V