ES15DLWH
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
ES15DLWH
Package:
SOD-123W
Batch:
Datasheet:
Description:
DIODE GEN PURP 200V 1.5A SOD123W
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 19986
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Taiwan Semiconductor Corporation
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Series Automotive, AEC-Q101
Package Tape & Reel (TR)
Technology Standard
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOD-123W
Product Status Active
Base Product Number ES15
Capacitance @ Vr, F 24pF @ 4V, 1MHz
Supplier Device Package SOD-123W
Reverse Recovery Time (trr) 35 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 200 V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) 1.5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 1.5 A