
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
ES15DLWH
Manufacturer:
Package:
SOD-123W
Batch:
-
Description:
DIODE GEN PURP 200V 1.5A SOD123W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4465
0.4465
10
0.34675
3.4675
100
0.208335
20.8335
500
0.19285
96.425
1000
0.131148
131.148
2000
0.120736
241.472
5000
0.11572
578.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123W |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | ES15 |
| Capacitance @ Vr, F | 24pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 1.5 A |