
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
ES15JLW
Manufacturer:
Package:
SOD-123W
Batch:
-
Description:
DIODE GEN PURP 600V 1.5A SOD123W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.3268
3.268
100
0.19589
19.589
500
0.181336
90.668
1000
0.12332
123.32
2000
0.113525
227.05
5000
0.108804
544.02
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123W |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | ES15 |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 1 µA @ 600 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 600 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1.5A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 1.5 A |