
Taiwan Semiconductor Corporation
Product No:
ES1DLW
Manufacturer:
Package:
SOD-123W
Batch:
-
Description:
DIODE GEN PURP 200V 1A SOD123W
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.361
0.361
10
0.28025
2.8025
100
0.16815
16.815
500
0.155648
77.824
1000
0.105849
105.849
2000
0.097442
194.884
5000
0.093394
466.97
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-123W |
| Product Status | Active |
| Base Product Number | ES1D |
| Capacitance @ Vr, F | 20pF @ 4V, 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-123W |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 200 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 950 mV @ 1 A |