
STMicroelectronics
Product No:
ESD051-1BF4
Manufacturer:
Package:
ST0201
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 5VWM 11VC ST0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2185
0.2185
10
0.1824
1.824
100
0.09652
9.652
500
0.063479
31.7395
1000
0.043168
43.168
2000
0.03894
77.88
5000
0.033858
169.29
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESD |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 110W |
| Base Product Number | ESD051 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 45pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | ST0201 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 11V (Typ) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 10A (8/20µs) |