
STMicroelectronics
Product No:
ESDA8V2-1J
Manufacturer:
Package:
SOD-323
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 5VWM 20VC SOD323
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.418
0.418
10
0.31255
3.1255
100
0.17689
17.689
500
0.117135
58.5675
1000
0.089794
89.794
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDA, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 500W |
| Base Product Number | ESDA8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 210pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 8.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 25A (8/20µs) |