
STMicroelectronics
Product No:
ESDALC12-1T2
Manufacturer:
Package:
SOD-882T
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 10VWM 20VC SOD882
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4845
0.4845
10
0.39235
3.9235
100
0.267045
26.7045
500
0.200317
100.1585
1000
0.150242
150.242
2000
0.137722
275.444
5000
0.129371
646.855
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDA, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-882 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 50W |
| Base Product Number | ESDALC12 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 15pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-882T |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 12V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 10V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A (8/20µs) |