
STMicroelectronics
Product No:
ESDALC6V1-1U2
Manufacturer:
Package:
ST0201
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 3VWM ST0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.3154
3.154
100
0.214795
21.4795
500
0.161101
80.5505
1000
0.120821
120.821
2000
0.11076
221.52
5000
0.104044
520.22
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDA, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 20W |
| Base Product Number | ESDALC6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 12pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | ST0201 |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |