
STMicroelectronics
Product No:
ESDALCL5-1BM2
Manufacturer:
Package:
SOD-882
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 3VWM SOD882
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3515
0.3515
10
0.28215
2.8215
100
0.1919
19.19
500
0.143963
71.9815
1000
0.107968
107.968
2000
0.098971
197.942
5000
0.092976
464.88
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-882 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 150W |
| Base Product Number | ESDALCL5 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 26pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-882 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |