
STMicroelectronics
Product No:
ESDARF02-1BU2
Manufacturer:
Package:
ST0201
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 3VWM 30VC ST0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.2926
2.926
100
0.165775
16.5775
500
0.109782
54.891
1000
0.08417
84.17
2000
0.073198
146.396
5000
0.065873
329.365
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Obsolete |
| Power - Peak Pulse | 30W |
| Base Product Number | ESDARF02 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 0.24pF @ 200MHz ~ 3GHz |
| Supplier Device Package | ST0201 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 30V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A (8/20µs) |