
STMicroelectronics
Product No:
ESDAULC5-1BF4
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 3VWM 13.5VC 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.32775
3.2775
100
0.22325
22.325
500
0.167447
83.7235
1000
0.12558
125.58
2000
0.115121
230.242
5000
0.108138
540.69
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 140W |
| Base Product Number | ESDAULC5 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 13.5V (Typ) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 10A (8/20µs) |