
STMicroelectronics
Product No:
ESDAVLC5-1BF4
Manufacturer:
Package:
0201
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 5.3VWM 19.2VC 0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2755
0.2755
10
0.228
2.28
100
0.12103
12.103
500
0.079629
39.8145
1000
0.05415
54.15
2000
0.04884
97.68
5000
0.042465
212.325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 20W |
| Base Product Number | ESDAVLC5 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 7pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 19.2V (Typ) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5.3V (Max) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1.7A (8/20µA) |