
STMicroelectronics
Product No:
ESDAVLC8-1BT2
Manufacturer:
Package:
SOD-882T
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 3VWM SOD882T
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.36955
3.6955
100
0.251465
25.1465
500
0.188575
94.2875
1000
0.141436
141.436
2000
0.129646
259.292
5000
0.12179
608.95
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDA, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOD-882 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 30W |
| Base Product Number | ESDAVLC8 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 4.5pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-882T |
| Voltage - Breakdown (Min) | 8.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |