
STMicroelectronics
Product No:
ESDAVLC8-4BN4
Manufacturer:
Package:
4-uQFN (1x0.8)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
TVS DIODE 3VWM 28VC 4UQFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.608
0.608
10
0.5358
5.358
100
0.41097
41.097
500
0.324862
162.431
1000
0.259892
259.892
2000
0.23655
473.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDA, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-XFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Obsolete |
| Power - Peak Pulse | 45W |
| Base Product Number | ESDAVLC8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 4 |
| Capacitance @ Frequency | 4.5pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | 4-uQFN (1x0.8) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 8.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 28V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 1A (8/20µs) |