
STMicroelectronics
Product No:
ESDAXLC6-1MY2
Manufacturer:
Package:
SOD882 (µQFN-2)
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 3VWM SOD882
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.494
0.494
10
0.42465
4.2465
100
0.31673
31.673
500
0.248843
124.4215
1000
0.192299
192.299
2000
0.175332
350.664
5000
0.16473
823.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDA, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0402 (1006 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 12W |
| Base Product Number | ESDAXLC6 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Capacitance @ Frequency | 0.35pF @ 200MHz ~ 3GHz |
| Supplier Device Package | SOD882 (µQFN-2) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |