
STMicroelectronics
Product No:
ESDLIN1524BJ-HQ
Manufacturer:
Package:
SOD-323
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 50VWM 40VC SOD323
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.3667
3.667
100
0.24985
24.985
500
0.187397
93.6985
1000
0.140552
140.552
2000
0.128839
257.678
5000
0.12103
605.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | Automotive, AEC-Q101, ESDL, TRANSIL™ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-76, SOD-323 |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 160W |
| Base Product Number | ESDLIN1524 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 16pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | SOD-323 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 25.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 40V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 50V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 50A |