
STMicroelectronics
Product No:
ESDZV18-1BF4
Manufacturer:
Package:
ST0201
Batch:
-
Description:
TVS DIODE 21.5VC ST0201
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.34485
3.4485
100
0.19551
19.551
500
0.129447
64.7235
1000
0.099246
99.246
2000
0.086308
172.616
5000
0.077672
388.36
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | STMicroelectronics |
| Type | Zener |
| Series | ESDZ |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Applications | General Purpose |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | - |
| Base Product Number | ESDZV18 |
| Operating Temperature | - |
| Power Line Protection | No |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Capacitance @ Frequency | 3pF @ 1MHz |
| Supplier Device Package | ST0201 |
| Voltage - Breakdown (Min) | 18V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 21.5V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | - |