ESMG451ELL4R7MJ20S
Chemi-Con
Product No:
ESMG451ELL4R7MJ20S
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 92
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series SMG
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 4.7 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 450 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 56 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 140 mA @ 100 kHz