ESMH350VSN223MA45U
Chemi-Con
Product No:
ESMH350VSN223MA45U
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22000 µF
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 6.04 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 6.5232 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 120Hz