ESMH350VSN223MR50U
Chemi-Con
Product No:
ESMH350VSN223MR50U
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 147
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Chemi-Con
Series SMH
Package Bulk
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 22000 µF
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Polarization Polar
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Product Status Active
Voltage - Rated 35 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 5.33 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.7564 A @ 100 kHz
ESR (Equivalent Series Resistance) 19mOhm @ 120Hz