ESMQ351VSN821MA45S
Chemi-Con
Product No:
ESMQ351VSN821MA45S
Description:
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 608
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Ratings -
Tolerance ±20%
Capacitance 820 µF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Product Status Active
Voltage - Rated 350 V
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size -
Ripple Current @ Low Frequency 3.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency 4.648 A @ 50 kHz