ESR18EZPF27R0
Rohm Semiconductor
Product No:
ESR18EZPF27R0
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
1206
Batch:
Datasheet:
Description:
RES SMD 27 OHM 1% 1/2W 1206
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4980
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Rohm Semiconductor
Series ESR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings AEC-Q200
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance ±1%
Resistance 27 Ohms
Composition Thick Film
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Product Status Active
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package 1206
Temperature Coefficient ±100ppm/°C