EVK105CH1R5BW-F
Taiyo Yuden
Product No:
EVK105CH1R5BW-F
Description:
CAP CER 1.5PF 16V C0H 0402
Features High Q, Low Loss
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 1.5 pF
Product Status Obsolete
Thickness (Max) 0.020" (0.52mm)
Voltage - Rated 16V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Base Product Number EVK105C
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C