EZJ-P0V101BM
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-P0V101BM
Description:
VARISTOR 100V 10PF 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9326
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy -
Series Automotive, AEC-Q200, EZJP
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Maximum DC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-P0V101
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Varistor Voltage (Max) 110 V
Varistor Voltage (Min) 90 V
Varistor Voltage (Typ) 100 V
Capacitance @ Frequency 10 pF @ 1 MHz