EZJ-P0V220HM
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-P0V220HM
Description:
VARISTOR 22V 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 7270
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Panasonic Electronic Components
Energy -
Series Automotive, AEC-Q200, EZJP
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Maximum DC Volts 13 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-P0V220
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Varistor Voltage (Typ) 22 V
Capacitance @ Frequency 150 pF @ 1 MHz