EZJ-P0V420WM
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-P0V420WM
Description:
VARISTOR 42V 10A 0402
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4050
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Energy -
Series Automotive, AEC-Q200, EZJP
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 10 A
Maximum DC Volts 30 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-P0V420
Varistor Voltage (Typ) 42 V