EZJ-P0V6R8GA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-P0V6R8GA
Description:
VARISTOR 6.8V 100PF 0402
Payment:
In Stock : 2516
Energy -
Series EZJP
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 3 A
Maximum DC Volts 3.7 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-P0V6
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 7.48 V
Varistor Voltage (Min) 6.12 V
Varistor Voltage (Typ) 6.8 V
Capacitance @ Frequency 100 pF @ 1 MHz