EZJ-P1V180JM
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-P1V180JM
Description:
VARISTOR 18V 20A 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 4657
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Energy -
Series Automotive, AEC-Q200, EZJP
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 20 A
Maximum DC Volts 11 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-P1V180
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Varistor Voltage (Max) 19.8 V
Varistor Voltage (Min) 16.2 V
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Capacitance @ Frequency 180 pF @ 1 MHz