EZJ-PZV120DA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-PZV120DA
Description:
VARISTOR 12V 1A 0201
Payment:
In Stock : 595
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 1 A
Maximum DC Volts 7.5 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-PZV120
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 12 V
Capacitance @ Frequency 22 pF @ 1 MHz