EZJ-PZV270BA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-PZV270BA
Description:
VARISTOR 27V 1A 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 14429
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 1 A
Maximum DC Volts 16 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-PZV270
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 8.5 pF @ 1 MHz