EZJ-PZV270RA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-PZV270RA
Description:
VARISTOR 27V 1A 0201
Payment:
In Stock : 14800
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 1 A
Maximum DC Volts 16 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-PZV270
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 15 pF @ 1 MHz