EZJ-PZV6R8GA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-PZV6R8GA
Description:
VARISTOR 6.8V 5A 0201
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 15221
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 5 A
Maximum DC Volts 3.7 V
Number of Circuits 1
Base Product Number EZJ-PZV6
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 6.8 V
Capacitance @ Frequency 85 pF @ 1 MHz