EZJ-Z0V180HA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z0V180HA
Description:
VARISTOR 18V 10A 0402
Payment:
In Stock : 17500
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 10 A
Maximum DC Volts 11 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 18 V
Capacitance @ Frequency 120 pF @ 1 MHz