EZJ-Z0V80005
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z0V80005
Description:
VARISTOR 80V 0402
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Obsolete
Maximum DC Volts 5 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -
Varistor Voltage (Max) 96 V
Varistor Voltage (Min) 64 V
Varistor Voltage (Typ) 80 V