EZJ-Z0V80010
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z0V80010
Description:
VARISTOR 80V 0402
Payment:
In Stock : 53761
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Maximum DC Volts 10 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 80 V
Capacitance @ Frequency 0.8 pF @ 1 MHz