EZJ-Z1V171AA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z1V171AA
Description:
VARISTOR 170V 0603
Payment:
In Stock : 33510
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 170 V
Capacitance @ Frequency 2.1 pF @ 1 MHz