EZJ-Z1V270GM
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z1V270GM
Description:
VARISTOR 27V 20A 0603
Payment:
In Stock : 6573
Energy -
Series Automotive, AEC-Q200, EZJP
Product Status Active
Current - Surge 20 A
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 85 pF @ 1 MHz