EZJ-Z1V270RA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z1V270RA
Description:
VARISTOR 27V 3A 0603
Payment:
In Stock : 3858
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Current - Surge 3 A
Maximum DC Volts 16 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 15 pF @ 1 MHz