EZJ-Z1V500AA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-Z1V500AA
Description:
VARISTOR 50V 0603
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 34798
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Maximum DC Volts 5 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 50 V
Capacitance @ Frequency 2.1 pF @ 1 MHz