EZJ-ZSV270PAK
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-ZSV270PAK
Description:
VARISTOR ARRAY 27V 33PF 0504
Energy -
Series EZJZ
Package Tape & Reel (TR)
Features -
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Product Status Obsolete
Current - Surge 5 A
Maximum DC Volts 16 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max) 29.7 V
Varistor Voltage (Min) 24.3 V
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Capacitance @ Frequency 33 pF @ 1 MHz