EZJ-ZSV800AA
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-ZSV800AA
Description:
VARISTOR 80V 0504
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0504 (1410 Metric)
Product Status Obsolete
Maximum DC Volts 18 V
Number of Circuits 2
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 80 V
Capacitance @ Frequency 2.1 pF @ 1 MHz