EZJ-ZZV80010
Panasonic Electronic Components
Product No:
EZJ-ZZV80010
Description:
VARISTOR 80V 0201
Energy -
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Product Status Obsolete
Maximum DC Volts 10 V
Number of Circuits 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Typ) 80 V
Capacitance @ Frequency 0.8 pF @ 1 MHz