
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F17102101000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 1000PF 20% 300VAC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.0425
2.0425
10
1.6492
16.492
50
1.43925
71.9625
100
1.25932
125.932
500
0.9595
479.75
1000
0.839562
839.562
2500
0.80958
2023.95
5000
0.779589
3897.945
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | F1710 |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200, Y2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 1000 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating - AC | 300V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |