
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F17723102000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.413
2.413
10
1.95225
19.5225
50
1.70411
85.2055
100
1.491025
149.1025
500
1.136048
568.024
1000
0.994042
994.042
2500
0.95854
2396.35
5000
0.923039
4615.195
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | F1772 |
| Package | Bulk |
| Ratings | X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 10000 pF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.689" L x 0.197" W (17.50mm x 5.00mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |