
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F17724332000
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.705
3.705
10
3.3383
33.383
50
2.89351
144.6755
100
2.522535
252.2535
500
2.077422
1038.711
1000
1.929022
1929.022
2500
1.891925
4729.8125
5000
1.854837
9274.185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | F1772 |
| Package | Bulk |
| Ratings | X2 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Termination | PC Pins |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 0.886" (22.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 1.024" L x 0.394" W (26.00mm x 10.00mm) |
| Dielectric Material | Polyester, Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 0.768" (19.50mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |