F332K69Y5RN63J7R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F332K69Y5RN63J7R
Description:
CAP CER 3300PF 1KV Y5R RADIAL
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 3300 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Size / Dimension 0.689" Dia (17.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -30°C ~ 125°C