F332K75Y5RP83K0R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
F332K75Y5RP83K0R
Description:
CAP CER 3300PF 2KV Y5R RADIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9990
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Features High Voltage
Tolerance ±10%
Lead Style Formed Leads - Kinked
Capacitance 3300 pF
Applications SMPS Filtering
Failure Rate -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Size / Dimension 0.748" Dia (19.00mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C