F523LSNSNSNM030
Panduit Corp
Product No:
F523LSNSNSNM030
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
OM2 2-FIBER 3MM JACKET PATCHCORD
User Guide
Mfr Panduit Corp
Type Multimode, Duplex, OM2
Series Opti-Core®
Package Bulk
Ratings -
Features Low Smoke, Zipcord
Cable Type Twin Zip
Fiber Type 50/125
Bend Radius 29mm
Return Loss 20dB
1st Connector SC Duplex
2nd Connector SC Duplex
Color - Cable Orange
Cable Diameter 0.12" (3.0mm)